Година спілкування в музеї

 

«Байка в Україні стала популярною із ХVІІІ століття, і утвердилася як жанр у творчості мудреця-філософа Григорія Сковороди.

Послідовники Сковороди Л.Боровиковський, Л.Глібов і Є.Гребінка розвинули цей жанр далі. А зачинателем  української байки судилося стати Петру Петровичу Гулаку-Артемовському, який утвердив українську мову як мову самобутньої національної культури і заклав основи нової української літератури». Цими словами розпочала  годину спілкування, приурочену 229 річниці з дня народження автора першої української байки Петра Гулака-Артемовського провідний екскурсовод музею С.С.Гулака-Артемовського  Наталія Сидоренко.

На годину спілкування в музей С.С.Гулака-Артемовського  завітали учні 9-х класів зош №2 м.Городища разом з учителями Надією Коваль та Оленою Гергель .

Діти в музеї С.С.Гулака-Артемовського старанно декламували поетичну спадщину байкаря. Зокрема, «Справжню добрість», що є своєрідною прелюдією до написання найвідомішої байки «Пан та собака» – першого зразка сатиричної антикріпосницької байки в українській літературі.

Вустами учнів тут плакав і Рябко, розмовляли  «Дурень і Розумний», «Цікавий і Мовчун»,  бідкались «Лікар і здоров’я».

З великою увагою присутні прослухали також презентацію в музеї С.С.Гулака-Артемовського роботи учениці Юлії Марченко до МАН.

«В шкільній програмі, – говорить науковий керівник данного доробку, вчитель української мови та літератури  Надія Коваль, заплановані уроки літератури рідного краю.  Вивчаючи творчість письменників-романтиків, ми вичаємо й  творчу спадщину нашого славного земляка Петра Гулака-Артемовського, який заклав грунт для розвитку нової української літератури».

Науковий співробітник музею С.С.Гулака-Артемовського повідала гостям про найпотаємніші струни душі поета-байкаря. Присутні поринули в лабіринти поетового серця, відчули трепет і сум першого кохання, печаль другого і повну чашу сімейного щастя  випиту до дна – третього…

Осягнули величезну любов його, пронесену через усе життя, до маленької батьківщини – рідного міста над Вільшанкою.

І запам’ятали поетове повчальне, і через століття актуальне:

– Хліб ви  їжте,

А правду, хоч яким панам вельможним, ріжте!..

Захід відбувався у пам’ятний для українців день, і  директор музею С.С.Гулака-Артемовського Алла Сухорученко нагадала  про незабутніх Героїв Крут.  Яких всі присутні й пом’янули  хвилиною мовчання…

 

4 Replies to “Година спілкування в музеї”

Залишити відповідь