Гостини в музеї

 

З нагоди 206 річниці від дня народження  С.С.Гулака-Артемовського в музеї С.С.Гулака-Артемовського  відбулися гостини “Чистого звуку володар”. До музею С.С.Гулака-Артемовського  завітали нащадки славетного роду Гулака-Артемовського – Микола Іванович Гулак, Олексій Микитович Гулак з дружиною Вірою Степанівною, Людмила Володимирівна Кураса. А також учні  9-х класів Городищенської  ЗОШ  №3 з учителями Анатолієм Гудзем та Вікторією Мамай.

Провідний екскурсовод музею С.С.Гулака-Артемовського  Наталія Сидоренко провела шановних гостей шляхами життя і творчості всесвітньо відомого співака, композитора, драматурга, автора першої української опери «Запорожець за Дунаєм» С.С.Гулака-Артемовського.

– Горда з того, що є нащадницею С.С. Гулака-Артемовського. Мій старший брат Олександр успадкував від знаменитого родича музичний талант – співає, пише пісні. – Розповіла присутнім родичка  С.С.Гулака-Артемовського Людмила Кураса. – Я ж працюю завідувачкою архіву. І приємно, що оформлена мною виставка, приурочена Гулаку-Артемовському, зацікавила відвідувачів.

А провідний науковий співробітник музею С.С.Гулака-Артемовського  Ольга Осипенко навела приклади того, як відзивалися сучасники С.С.Гулака-Артемовського про його могутній, дуже красивий «basso soprano».

Своєю чергою директор музею С.С.Гулака-Артемовського Алла Сухорученко нагадала про незабутню Оксану Петрусенко, яка виконувала партії й Оксани, й Одарки із безсмертного «Запорожця».  Адже захід в музеї С.С.Гулака-Артемовського  відбувся саме в день народження великої співачки.

Вікторія Мамай, вчителька історії, закликала учнів плекати рідну мову, любити свою Вітчизну так, як любили її Семен Гулак-Артемовський і його найперший друг Тарас Шевченко та пишатися тим, що маємо таких славетних, відомих всьому світові земляків.

Зрештою, музейні гостини стали відвертою розмовою

про добре, розумне і вічне – про рідне українське мистецтво, український патріотизм, єдність поколінь та стремління сущих українців побудувати соборну, процвітаючу державу із заможним життям його народу.  І їм є на що опертися. Насамперед, на багатющу матеріальну культуру, на тисячолітні звичаї і традиції, на глибинну духовну скарбницю, яку плекали і знані городищани – Семен та Петро Гулаки-Артемовські.

 

На фото: Нащадки роду Гулака-Артемовського завітали до музею.

3 Replies to “Гостини в музеї”

Залишити відповідь