Урок в музеї С.С.Гулака-Артемовського

Про благословенну красу Петриківського розпису розповіла учням 5-А класу Городищенської  ЗОШ №2, які завітали до музею С.С.Гулака-Артемовського разом з учителькою Марією Марією Мельник, його провідний екскурсовод Наталія Сидоренко.

А умілиця Петриківського розпису з Млієва Тамара Пасадська облаштувала для дітей справжню виставку власних виробів з декоративних тарілок, дощечок, писанок, мальованок, розписаних диво-лебедями, квітами, предметами побуту, пейзажами чарівної природи тощо в музеї С.С.Гулака-Артемовського. Вона також зупинилася на особливостях знаного далеко за межами України мистецтва, підкресливши його чи не найголовнішу вимогу – вибір фарб. Від яких залежить, стане, чи не стане розписана краса красою…

Після цікавої теорії майстриня провела з учнями не менш цікавий урок в музеї С.С.Гулака-Артемовського, запропонувавши їм намалювати вазон із полум’яною квіткою… Пропозицію діти зустріли з захопленням, із ентузіазмом поринули в творчість… А що вона була саме такою, засвідчив факт, що квіти в кожного різнилися особливим малюнком…

За що їх похвалила і пані Тамара, і директор музею С.С.Гулака-Артемовського Алла Сухорученко. Наголосивши на тому, що Городищина в усі часи славилася народними талантами. Які проростають тут і сьогодні, свідченням чого є й нинішня зустріч…

А ще діти разом зі своїми малюнками в руках сфотографувалися  в музеї С.С.Гулака-Артемовського на добру згадку…

І хто знає?… Може, й серед юних учасників петриківського дійства в музеї вже в недалекому майбутньому з’явиться творець?… Який прославить не лише своє художнє ім’я, а й рідний коханий край.

Бо все велике починається з маленького захоплення, що могло прийти й під час уроку малювання  Тамари Пасадської в музеї С.С.Гулака-Артемовського. Щоб назавжди зостатися в душі і серці.

 

Залишити відповідь