Минає 185-та річниця з дня народження Павла Чубинського, автора слів державного гімну України.
Його життя безпосередньо пов’язане з Млієвом, тут у 1870-1873 роках великий українець жив та працював у фірмі «Братів Яхненків і Симиренка» на запрошення Василя Федоровича Симиренка.
Варто сказати й те, що тут він знайшов і своєрідний прихисток від переслідувань тодішньої царської влади за його українську діяльність…
Про міцні зв’язки, дружбу Чубинського та Симиренків свідчить і той факт, що Василь Симиренко коштами допоміг вченому й поетові видати його твори…
Важливо також, що у Млієві Павло Чубинський знайшов не лише надійних друзів і душевний спокій, а й особисте щастя. Адже покохав та одружився з на той час мліївчанкою Катериною Порозовою. До слова, з нею він повінчався у нині діючій родинній церкві Симиренків Свято-Троїцькому Храмі… У Млієві у молодого подружжя народився й син Михайлик… Отже, Мліїв для Чубинського став місцем та часом і його найщасливіших років…
Мліївці щемно бережуть світлу пам’ять про Павла Платоновича Чубинського…
Зокрема, в музеї родини Симиренків діє невеличка експозиція, присвячена мліївському періоду його жертовного для України життя.
З ініціативи відомого мліївця, підприємця, громадського діяча, щирого патріота і мецената Сергія Васильовича Ковели та за його підтримки на приміщенні музею встановлено пам’ятну дошку про перебування П.П.Чубинського у Млієві. Біля пам’ятного знаку, в музеї відбуваються державницькі заходи, приурочені нашим національним святам і датам за участі представників місцевої влади, працівників Мліївської станції помології імені Л.П.Симиренка, мліївської громадськості, гостей, учнівської молоді.
Тож згадаймо добрим вдячним словом колишнього мліївця Павла Чубинського, помолімося за нього й пишаймося тим, що автор Державного гімну України колись також ходив стежками-шляхами, якими нині ходимо й ми…
Вічна йому пам’ять…
На світлинах:
Експозиція П.П.Чубинського в музеї родини Симиренків.
Павло Чубинський та Катерина Порозова.
Світлини із експозиції музею родини Симиренків.
З приводу екскурсій до музею родини Симиренків телефонуйте:
098 41 49 513
Ласкаво просимо!