В музеї С.С.Гулака-Артемовського

 

               

Напередодні свята Покрови на зустріч, присвячену славетним сторінкам української  історії в музей С.С.Гулака-Артемовського завітали учні 5-х класів Городищенської зош №2 з учителями  Ларисою Василиною та Оленою Теличко.

Провідний екскурсовод музею С.С.Гулака-Артемовського Наталія Сидоренко разом з дітьми здійснила подорож у славне козацьке минуле. Учні жваво давали відповіді козацької вікторини, пригадали їхній побут, звичаї.

А ще, як справжні нащадки запорожців, із зав’язаними очима малювали їхнього найпершого друга –  коня. Найкрасивіші, найвдаліші малюнки вийшли у Лізи Руденко, Люди Демиденко та Соні Клименко.

Дружно також розв’язували козацькі ребуси, згадували імена гетьманів, кошових отаманів, народних героїв.

У конкурсі на найсильнішу руку серед хлопчиків перемогу здобув Єгор Фостецький, який, до речі, як справжній потомок козаків, носить запорізький оселедець. Серед дівчаток відзначилася Женя Федосова.

Про значення свята Покрови у родині Гулаків-Артемовських дітям розповіла провідний науковий співробітник музею С.С.Гулака-Артемовського Ольга Осипенко.

А директор музею С.С.Гулака-Артемовського Алла Сухорученко у своєму виступі наголосила на тому, що кращі традиції українського козацтва допомагають нинішнім поколінням українського народу відстоювати свободу й незалежність нашої Батьківщини. Бо дуже символічно, що день святої Покрови, яка здавна була покровителькою Війська Запорізького, нині святкується не лише як свято козацтва, а й є святом сучасного українського воїнства – вояків Української Повстанської Армії  і Збройних Сил Української держави, відважних Захисників своєї Вітчизни.

 

 

4 Replies to “В музеї С.С.Гулака-Артемовського”

Залишити відповідь