Пам’ятник Липківському

Історія незалежного православ’я нашої Вітчизни розпочинається не сьогодні, коли з рук Вселенського патріарха Варфоломія отримано Томос. А ще у державотворчі часи давньої Русі-України.

Сто років тому, у звитяжний період визвольних змагань, українці відновили автокефалію своєї віри. Обравши митрополитом Василя Липківського. Як слід було й чекати, більшовицька влада, тільки зміцнівши, заборонила незалежну Українську церкву. А її очільника розстріляла в роки Великого терору.

І дуже символічно, що саме у дні життєстверджуючого Водохреща, наш народ віддав данину шани великомученику, святій людині Василю Липківському. Зокрема, на його батьківщині – Черкащині, в обласному центрі відкрито пам’ятник тому, хто поліг за незалежність української віри, і наближав цю незалежність – Василю Липківському!..

В урочистій події взяли участь сотні черкащан, а відкрили монумент Президент України Петро Порошенко та предстоятель автокефальної Православної церкви в Україні Блаженніший митрополит Київський і всієї України Єпіфаній разом із духовними поводирями – священиками храмів Божих краю Тараса Шевченка і Богдана Хмельницького.

Символічно й те, що пам’ятник Василю Липківському постав біля приміщення Черкаського музичного училища імені Семена Гулака-Артемовського, де в минулі часи розташовувалася гімназія, у якій працював Василь Липківський. Тож Василь Липківський повернувся туди, де ступала його нога і минали щасливі дні…

Як сказав у своєму виступі онук убієнного митрополита-страдника Костянтин Липківський, його дід завжди вірив у своє повернення в уже нову, незалежну Українську державу із канонічною автокефальною Церквою. Як бачимо, це пророцтво

Пам’ятник Василю Липківському

збулося.

Також для учасників незабутніх заходів для огляду було виставлено уже згаданий Томос – доленосний документ про надання автокефалії Православній  церкві в Україні.

Приємно, що серед багатьох мирян нової Української церкви із різних куточків Черкащини, які взяли участь у дійстві, до нього прилучилося й чимало городищан.

Тож хай живе і набирає сили в нашому народові  велична пам`ять про тих, хто боровся і наближав українську волю…

Залишити відповідь