Продовжувач Симиренків

 У рамках відзначення 30-х роковин першої сесії Верховної Ради першого скликання.  Яка проголосувала за Незалежність України, парламентська газета «Голос України» від 19 травня 2020 року опублікувала список народних депутатів та знімок, на якому й наш земляк, городищенець Микола  Артеменко. Який 1 червня 1991 року пішов у вічність.

Людина славна своїми справами. І добра пам’ять про Миколу Артеменка ніколи не зітреться із вдячної пам’яті людей.

  • Микола Михайлович Артеменко, – говорить завідуюча музеєм родини Симиренків

Наталія Круподеря. – Був генератором всіх ідей і починань.

Під керівництвом Миколи Артеменка  Мліївська садова станція ім.Л.П.Симиренка виросла в науково-дослідний інститут помологіїім.Л.П.Симиренка.

А помологічна наука перейшла на промислову основу, бо він втілював у життя заповіт своїх геніальних попередників  Левка і Володимира Симиренків  зробити садівництво в Україні саме таким. Це значить, щоб уся держава стала квітучим садом , і його сонцем налиті плоди — фрукти й овочі, були доступні людям протягом усього року! Бо, хто дихає садом, споживає його солодкі дари — той дихає здоров’ям — любив повторювати Микола Артеменко. Саме з цією метою у Млієві багато років і діяло надпотужне наукове та промислове виробництво, а село стало всесоюзним центром — розсадником садівництва!..

  • Микола Михайлович завжди дбав про людей, – ділиться спогадами дружина М.М.Артеменка Галина Олександрівна. – Для нього, як керівника, головним  завданням було створити комфортні умови праці , побуту, відпочинку!

Кожен, хто добросовісно трудився , не міг поскаржитися на життя.

І справедливість цих слів підтвердять усі. Хто працював тоді у НВО «Сад», очолюваного генеральним директором Миколою Артеменком.

Микола Михайлович поспішав жити, випереджав свій час на багато, багато літ уперед. У нього було безліч планів, задумок, які , на жаль, не встиг здійснити.

Він був дуже енергійним, завжди в русі, жодної хвилини не сидів без діла. Про таких кажуть, що вони просто горять роботою!.. І Микола Михайлович у ній і згорів у розквіті творчих сил…

Ким був М.М.Артеменко для Млієва і Городищини його земляки зрозуміли тільки через кілька років, як його не стало. А масштаби цієї Великої Людини його сучасники й нащадки починають усвідомлювати лише тепер. Бо Микола Артеменко став явищем всеукраїнського розмаху! Якщо не більше.

Своїм мисленням, підприємницьким хистом, державницькою (був депутатом Верховної Ради першого скликання, що проголосила Незалежність України) та виробничою діяльністю. І це не гучні слова, за ними  – великі справи, що їх після себе залишила на Землі ця яскрава особистість, самородок, згусток талантів, на які така багата, а сьогодні чомусь дуже бідна щедра українська земля .

Першого червня виповнюється 29-а річниця, як немає з нами Миколи Михайловича Артеменка. Мудрої Людини, Керівника від Бога ,  увінчаного життям багатьма чеснотами та нагородженого за Працю людською любов’ю. Якого нам, сущим в Україні, так не вистачає…

 

На фото:

М.М.Артеменко

Крайній ліворуч Микола Михайлович Артеменко на першій  сесії ВР першого скликання.

 

Залишити відповідь