В музеї С.С.Гулака-Артемовського

В музеї С.С.Гулака-Артемовського відбувся захід “Тільки Україною ми живемо!”, приурочений вшануванню дня Соборності України.

До музею С.С.Гулака-Артемовського завітали учні  9-го класу ОНЗ Городищенська зош І-ІІІ ступенів №3 разом з учителем історії Вікторією Мамай.

  • День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря як велике

державне свято.

Соборність України – одна з важливих тем історії. Для українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами, дана проблема завжди була особливо болючою й неймовірно складною. Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві. Важкий шлях пройшла Україна щоб здобути незалежність і соборність своїх земель. – Наголосила ведуча заходу, провідний екскурсовод музею С.С.Гулака-Артемовського Людмила Пащенко.

Діти також переглянули в музеї С.С.Гулака-Артемовського документальне відео 1919 року про Акт  Злуки «Україно моя, ти найкраща у світі!» та полюбувалися сучасною красою рідної землі – її міст і сіл у різних куточках нашої Вітчизни «З Україною в серці».

У своєму слові Вікторія Мамай повела дітей  в музеї С.С.Гулака-Артемовського сторінками історії нашої держави, зокрема шляхами визвольних змагань Української революції 1917-1921 рр. , згадавши і західноукраїнські землі з їхніми січовими стрільцями, Українською Галицькою Армією, Західноукраїнською народною республікою, Наддніпрянську Велику Україну та її державні утворення – УНР, гетьманат Скоропадського, Директорію з тодішніми  провідниками Михайлом Грушевським, Володимиром Винниченком, Симоном Петлюрою та возз’єднання двох частин України 22 січня 1919 року в Києві.

  • Сьогодні Україна, можливо, як ніколи раніше, потребує згуртованості

всього нашого  народу. – Сказала директор музею С.С.Гулака-Артемовського Алла Сухорученко. – Тому День Соборності – це нагадування про те, що сила держави – в єдності українських земель, у незборимому патріотизмі громадян, у бажанні всіх українців жити у вільній, незалежній, заможній державі. Де кожен знайде собі місце, свою працю, дім, родину для гідного, щасливого життя.

На закінчення юні гості музею С.С.Гулака-Артемовського оглянули книжкову виставку «Сила Соборності в єдності»  та, взявшись за руки, сфотографувалися на згадку про відвідини музею С.С.Гулака-Артемовського.

 

 

2 Replies to “В музеї С.С.Гулака-Артемовського”

Залишити відповідь