Виставка “Голод 33-го”

Починалося все, на жаль, не в Україні. Офіційне вшанування пам’яті жертв Голодомору, в тому числі визнання його геноцидом українського народу , розпочалося за ініціативи української діаспори у США та Канаді. Починаючи від 1983 р., у мерії столиці канадської провінції Альберта м. Едмонтоні щорічно проводиться відзначення річниці Голодомору. Біля входу до мерії встановлено перший у світі  пам’ятний знак на вшанування річниці Голодомору «Розірване коло життя».

В 1988 р. Конгрес США, а 1989-го – Міжнародна комісія юристів офіційно визнали Голодомор 1932-33 рр. актом геноциду проти української нації.

Четверта субота листопада в Україні визначена Днем пам’яті жертв Голодоморів. У Мліївському меморіальному будинку-музеї родини Симиренків триває виставка «Голод в Симиренковому краї». Тут мовою документів, книг, публікацій в журналі «Країна», газетах «Свобода», «Урядовий кур’єр», «Сільські вісті», «Газета по-українськи», “Україна молода”, «Вісник Городищини», зі спогадами очевидців голодомору , розкриваються жахіття страшного геноциду, спрямованого проти українського народу.

Порожній кошик, бодня для борошна… А ще недогоріла свічечка, як символ недожитої долі,  і  сорочка вишита і недошита, недовишивана… І пам’ять жива  про них – померлих  страшною голодною смертю  – пучечок чорнобривців…

6 Replies to “Виставка “Голод 33-го””

Залишити відповідь