Виставка в музеї Симиренків

У Мліївському меморіальному будинку-музеї родини Симиренків із нагоди низки ювілейних дат видатних представників славетної родини – Федора, Платона, Василя, Левка, Володимира відкрита виставка «Книги Петра Вольвача про Симиренків».

Петро  Вольвач – знаний симиренкознавець,  академік, відомий вчений у галузі плодівництва, імунітету, захисту рослин, агроекології та історії.

Народився 15 грудня 1938 року в селі  Вольвачівка Токмацького району Запорізької області.

У 1965-1968 рр. Петро Вольвач навчався в аспірантурі Всесоюзного науково-дослідного  інституту рослинництва ім.академіка М.І.Вавилова . У 1968 році захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата біологічних наук. У 1998 році ВАК України видав диплом доктора філософії в галузі біології. В 1999 році Петро Вольвач обраний дійсним членом (академіком) Української академії екологічних наук. Упродовж 1963-1999 рр. Петро Вольвач працював у різних науко-дослідних установах Криму та України. Петро Вольвач автор понад 300 наукових робіт, у тому числі кількох монографій. Провідний симиренкознавець України. Дійсний член НТШ.

За  ініціативою Петра Вольвача в 1996 році підготовлено і видано працю Л.П.Симиренка «Місцеві стародавні сорти плодових культур Криму», а в 2001 році здійснено перевидання фундаментальної наукової праці Л.П.Симиренка «Кримське промислове плодівництво».

Як журналіст Петро Вольвач постійно друкується в загальноукраїнській та зарубіжній пресі, виступає на радіо і телебаченні.

Нагороджений орденом «За заслуги» (2006), дипломом Кримського відділення НАН України (1993), Почесними грамотами Міністерства освіти й науки України (1999) та Державного комітету з питань інформації радіо і телебачення (2002).

Петро Вольвач – почесний садівник інституту помології ім. Симиренка, заслужений діяч науки і техніки АР Крим, член Національної спілки письменників України,  лауреат премії ім. .Л. П.Симиренка.

 

 

Залишити відповідь