Захід в музеї

Всі пам’ятаємо народну казку й іграшку, якою бавилися. Адже всі ми  – родом з дитинства.

Закономірно й те, що в музеї С.С.Гулака-Артемовського не забувають українських традицій,  і багатющу національну духовність передаємо своїм юним відвідувачам. Як і цього разу, коли до музею С.С.Гулака-Артемовського –  найвідомішого городищенця, видатного співака й композитора,  завітали вихованці дитячого ревмосанаторію «Городище» разом з виховательками Тамарою Гаращенко та  Іриною Дерев’янко. Аби насолодитися  чарівним світом дитинства в українській народній іграшці. Бо саме з такою назвою та змістом і підготувала та провела захід провідний екскурсовод Наталія Сидоренко в музеї С.С.Гулака-Артемовського. Поринувши в глиб віків, коли дорослі майстри виготовляли для найменшеньких вироби – найперше дерев’яні та з глини – фігурки пташечок, коників, баранчиків, півників, собачок, маленький посуд – глечики, макітерки, мисочки, горнятка, товкачики тощо.

Діти з великим задоволенням  в музеї С.С.Гулака-Артемовського пригадали українські народні казки, змальований у них побут, речі, іграшки та їхніх героїв – сірого Вовка, Лисичку-сестричку, Козу-дерезу, Котигорошка…

Народні іграшки, давні казки – це пам’ять українського етносу про його історичне й доісторичне минуле. А звичаї, символи, вірування предків є основою самобутності нації. Що передаються з покоління в покоління, і цим засвідчується невмирущість нашого  великого народу.

Діти також оглянули  виставку старовинних листівок з колекції Анатолія Степанова, яка триває в музеї С.С.Гулака-Артемовського.

З нею, до слова, нещодавно ознайомилися й гуртківці станції юних туристів разом із вчителем Володимиром Пеляком в музеї С.С.Гулака-Артемовського.  До колекції не байдужі всі наші відвідувачі, адже і приємно, й цікаво доторкнутися до зовсім недавнього часу, коли наші батьки, діди й прадіди надсилали, підписували один одному «откритки». Бо історія листівок зовсім «куца» – трохи більше ста років – з кінця ХІХ століття – до 70-80 років ХХ століття. Принаймні, в Україні, й, зокрема, тих, що виставлені в музеї СС.Гулака-Артемовського.

Адже зараз зовсім інші листівки, й інші засоби спілкування…

Тож, користуючись нагодою, запрошуємо оглянути діючу виставку в музеї С.С.Гулака-Артемовського!..

На фото:

Сьогодні до музею С.С.Гулака-Артемовського завітали найменші…

Анатолій Степанов та директор музею С.С.Гулака-Артемовського Алла Сухорученко розглядають листівки.

Залишити відповідь