Століття Мліївської садстанції

День народження, звичайно, ніхто не може відмінити. А, тим паче, столітній ювілей.

Рішенням Українського уряду, на базі удержавленого розсадника Левка Симиренка, 25 листопада 1920 року  було засновано Мліївську садово-городню станцію. Першим директором якої на ціле десятиліття призначили сина видатного помолога, також талановитого вченого Володимира Симиренка.

Через епідемію ковіту наукова  громадськість, мілївці не змогли відзначити пам`ятну дату  у належні терміни.

Тож, відповідно до постанови Верховної Ради, свято було призначено на 16 липня 2021 року . Як і відзначення 130-ї річниці з дня народження Володимира Симиренка. Що припадає на кінець року.

Звісно, за теперішніх епідемічних  непростих  часів, свято було більше, ніж скромним. Бо й нинішні умови господарювання, наукової діяльності різняться від періодів  справжнього розквіту Мліївської дослідної станції помології ім.Л.П.Симиренка, коли вона стала науково-дослідним інститутом помології і флагманом не лише української помологічної науки. Адже у Мліїв у 70-80-ті роки ХХ століття приїздили тисячі людей, делегацій з багатьох країн Європи, Азії й Америки!

Але сьогодні найголовніше те, що у Мліївській дослідній станції помології ім. Л.П.Симиренка збережено матеріальну основу і славні традиції помологів-Симиренків.

Саме про це йшла мова на науково-практичній конференції у виступах науковців закладу та гостей – колег-вчених із Києва, представників профспілкових  організацій із Черкас, Секретаріату міжфракційного депутатського об’єднання  “Розвиток України», місцевого  самоврядування, науковців-садівників з різних куточків  нашої держави.

  • Ми зберегли і продовжуємо зберігати найцінніше,  – кілька тисяч сортів рослин, зібраних ще Левком Платоновичем Симиренком, і примножених у наступне після нього століття. – Зазначив директор

найстарішої  в нашій державі садівничої наукової установи Володимир Фільов.  – Це всенародне надбання, генетичний код усіх фруктових дерев України, й не лише фруктових. Але ми не тільки оберігаємо цю безцінну колекцію – наші науковці, не зважаючи на відомі труднощі, продовжують виводити нові сорти.

Наприклад, селекціонером Варварою Волошиною виведено яблуко нового сорту, названого «Мир». Що підкреслює головну мету людського життя, зокрема прагнення українців жити у мирі і злагоді з іншими націями світу.

Окрім конференції, її учасники відвідали музей родини Симиренків. Де юними екскурсоводами були учні місцевого освітнього закладу (директор Тетяна Кравець). Що носить ім’я засновника музею, великого послідовника Симиренків Миколи Артеменка, на час директорування якого, до слова, припадає і найпотужніший розвиток Мліївської дослідної станції помології ім.Л.П.Симиренка в радянський період.

Екскурсії дітей по одинадцяти залах були дуже цікавими, й нікого не залишили байдужими.

А ще гостей свята чудовими народними мелодіями, щирою українською піснею привітали і мліївські троїсті музики (керівник центру культури й дозвілля Микола Яровий).

Гості також побували біля родинної церкви Симиренків, вклонились всім, хто покоїться на цвинтарі біля храму, пройшлися алеями давнього парку. Де так добре думається, де все дихає нашою історією.

Залишити відповідь