Симиренки – державотворці

З нагоди 30-ліття Незалежності України в музеї родини Симиренків відкрито виставку «Симиренки – українські державотворці». Бо представники великого роду по праву є такими.

Адже згадайте Платона Симиренка, який у 1860 році фінансував останнє прижиттєве видання «Кобзаря» Тараса Шевченка. А його рідний брат Василь Симиренко  сорок років фінансово підтримував українську культуру, щорічно для цього віддаючи десяту частину своїх мільйонних доходів. А свою спадщину в 10 мільйонів рублів заповів віддати для розвитку української літератури, мистецтва, і взагалі – «для української справи», як тоді говорили.

Тобто ці двоє видатних Симиренків готували свідомість сотень тисяч українців для боротьби за волю, за українську державність.

Без щедрого меценатства Симиренків, Терещенків, Харитоненків, Алчевських, Євгена Чикаленка, Володимира Леонтовича та інших щирих синів України не було б і визвольних змагань 1917-1921 рр., коли було відновлено Українську державу; в свою чергу, без боротьби за самостійну Україну у 1917-1990 рр. не постала б наша незалежність і 24 серпня 1991 року.

Також був державотворцем і Володимир Симиренко, який на державному рівні розвивав вітчизняну помологічну науку. Що її започаткував його батько геніальний Левко Платонович Симиренко.

Варто додати і те, що у Млієві, на підприємстві Симиренків три роки жив і працював автор нашого національного гімну Павло Платонович Чубинський.

Слід сказати й про те, що будівничим сучасної  Української держави був народний депутат  України першого скликання, засновник  музею  родини Симиренків, багатолітній директор Мліївської науково-дослідної станції садівництва ім.Л.П.Симиренка, академік Микола Михайлович Артеменко.

Тож Слава Україні!

Героям Слава!

Слава великому роду Симиренків!

Із нашим знаменним святом вас, дорогі українці!

4 Replies to “Симиренки – державотворці”

Залишити відповідь