До музею родини Симиренків

Історія родини Симиренків має славетну і, водночас, трагічну сторінку.

Бажання відвідати їх  музей не міліє і в ці останні, омиті дощами ще літні дні.

Коли, до Оберегу завітали мами-мліївчанки із дітлахами.

  • Хочемо пізнати глибше історію рідного краю, видатних людей, які колись жили тут і працювали. – Щиро зізнаються. – І це бажання прагнемо прищепити і нашим дітям.

А мама Людмила, яка сама чудово знає долю Симиренків, привела в музей родини Симиренків  і сина Андрія. Йому цеї осені йти «перший раз у перший клас». І мама переконана – не знаючи минулого, не можна творити майбутнього.

Віддав шану славетному роду й гість із Черкас, що його так приємно вразили музейні сходинки одинадцятьох  зал, в  яких висвітлюється життя і діяльність видатних представників родини Симиренків, історія створення Мліївської дослідної станції помології ім. Л.П.Симиренка. Чоловік пообіцяв повернутися з мамою.

А ще музеєм родини Симиренків знову зацікавилося телебачення, зокрема канал ICTV.

Цього разу журналістка Ірина Цимбал готує  сюжет про походження яблука сорту «Ренет Платона Симиренка». Який покажуть у новинах.

Звісно, краще про це, ніж відкривач цього сорту, помолог Левко Платонович Симиренко, не скаже ніхто! Ось його коротка розповідь:

«Походження цього незрівнянного Ренета, плоди якого за смаковими якостями не поступаються найкращим європейським сортам, до цього часу є недостатньо вивченим. Невідомо, старий це сорт, забутий на Заході, але який у наших умовах набув високої якості.

Можливо, що це яблуко народилося від випадкового засіву насіння у садах Платонового хутора, який у свій час належав полум’яному   аматору садівництва Платону Федоровичу Симиренку, батькові автора цих рядків. Беззаперечно одне: цей чудовий Ренет поширився в Росії, а також в Європі з нашого саду».

Ні, не бідніє на людей стежка до музею родини Симиренків!

Адже їм так хочеться пройтися по  землі, що дала світу запашне яблуко, видатних учених, винахідників, меценатів, вірних синів нашої  України.

Ласкаво просимо відвідати музей родини Симиренків!

Телефонуйте : 097 41 49 513

4 Replies to “До музею родини Симиренків”

Залишити відповідь