Зустріч з майстрами в музеї

 

У музеї С.С.Гулака-Артемовського відбулася зустріч з майстрами декоративно-прикладного мистецтва Таїсою Батурою, Лідією Безчастною, Валентиною Сидоркіною та Аллою Сухорученко, на яку завітали учні 5-класів Городищенської зош №2, разом з учителями Ларисою Василиною і Оленою Теличко.

Ведуча заходу, провідний екскурсовод музею С.С.Гулака-Артемовського  Наталія Сидоренко, розповіла про те, що українська земля завжди була щедрою на таланти. Й іскорка його схована при народженні в душі кожної людини. Розбудити талант до тої чи іншої  творчості  можуть далеко не всі. Це під силу лише майстрам, що мають безцінний дар художнього бачення світу і безмежну фантазію.

Саме такою є Лідія Безчастна, яка розказала дітям в музеї С.С.Гулака-Артемовського про  ази техніки й розкрила деякі секрети чарівного, знаного далеко за межами України, Петриківського розпису. В її вмілих руках звичайні речі побуту – горщики для квітів, качалки, дощечки і т.п. перетворюються на витончені витвори мистецтва.

Вишивальниця, писанкарка, ляркарка Таїса Батура порадувала присутніх в музеї С.С.Гулака-Артемовського новою колекцією писанок.

«Мої роботи – рушники, вишиті гладдю, хрестиком, витинанки, писанки радують оселі в Австрії, Німеччині, словом, чи не по всьому світу». – Говорить із впевненістю в музеї С.С.Гулака-Артемовського Таїса Сергіївна.

Лялькарка Валентина Сидоркіна опанувала досить популярне нині мистецтво творення ляльки Тільди, родом із Норвегії. Такою текстильною іграшкою нині прикрашають інтер’єри помешкань, офісів. Пані Валентина майстерно володіє мистецтвом виготовлення цих витворів, тож робить їх і на замовлення, і роздаровує, і просто… для душі й серця…

Діти з величезним захопленням розглядали в музеї С.С.Гулака-Артемовського різноманітний  десяток  лялечок Тільд і кожна неповторна – українка, морячка, циганка, чаклунка і т.д.

Директор музею С.С.Гулака-Артемовського і майстер декоративного мистецтва Алла Сухорученко представила й свої вироби – вишиті картини, оригінальні, вишукано оздоблені  національні ляльки-мотанки.

«Краса врятує світ. – Переконана Алла Вікторівна. – Адже в руках майстрів звичайнісінькі речі домашнього вжитку набувають казкового,  чарівного вигляду. Маючи такі речі в своїй оселі, люди стають добрішими».

Приємно, що майстрині поповнили експозицію музей С.С.Гулака-Артемовського своїми красивими творіннями.

Зокрема, Лідія Безчастна подарувала музею С.С.Гулака-Артемовського оздоблені Петриківським розписом кухонні речі, а ще розкішне чудове панно – древо життя; Валентина Сидоркіна – пишну ляльку-українку.

Нагадаємо, що  експозицію музею С.С.Гулака-Артемовського вже давно доповнюють й витвори щедрої, талановитої жінки Таїси Батури – вишиті картини, витинанки, писанки, ляльки-мотанки, рушники.

До речі, чудова виставка ляльок-мотанок роботи майстринь Таїси Батури, Валентини Сидоркіної й Алли Сухорученко чекає  відвідувачів в музеї С.С.Гулака-Артемовського!  Як і неповторне панно Лідії Безчастної.

Тож, дорогі городищани, ласкаво запрошуємо вас у музей С.С.Гулака-Артемовського.

 

 

 

Залишити відповідь